Powrót :)


Wracam! Zdrowy, ale też pełnych nowych doświadczeń zdrowotnych. Ostatni czas to dla mnie zmagania z COVID 19. W większości bezobjawowo, jednak nie mogę napisać, że wcale go nie odczuwałem. To pokazuje, że musimy dbać o zdrowie swoje i naszych najbliższych, i (moim skromnym zdaniem) się szczepić. W mojej ocenie, dzięki temu, że się zaszczepiłem, lżej przeszedłem chorobę i teraz jest już wszystko w porządku.

Mimo komplikacji zdrowotnych, praca w urzędzie, gminie idzie wytyczony torem. Jak zawsze sporo się dzieje i jest też okazja do zasygnalizowania, pozytywnych mam nadzieję rozwiązań i spraw. Dotyczą wielu obszarów, w tym bezpieczeństwa. Zaczynamy powoli przymierzać się do dyskusji na temat budowy ronda na skrzyżowaniu w Ładnej między DK94 a drogą prowadzącą z Ładnej w kierunku Woli Rzędzińskiej. To bardzo ruchliwe miejsce a wprowadzenie kołowego skrzyżowania z pewnością wpłynęłoby na poprawę warunków bezpieczeństwa w tym miejscu. Obecnie jesteśmy na etapie rozmów z starostą tarnowskim i przedstawicielami GDDKiA.

Myślimy również o rozwoju bazy sportowej. Za kwotę 272 tys. złotych zakupiliśmy właśnie działkę obok szkoły podstawowej w Łękawicy. Zamierzamy na jej części postawić nowe boisko sportowe. Plany już mamy. Dzięki zakupionemu gruntowi unikniemy części kosztów związanych z przebudową sieci energetycznej i wodociągowej. Podobne działania podjęliśmy w Szynwałdzie. Tam czekamy na finalizację regulacji terenu pod boisko sportowe. I na koniec dobra wiadomość. Otrzymaliśmy właśnie 3,5 mln złotych na rozbudowę infrastruktury sieci wodociągowej. Dzięki temu będziemy mogli doprowadzić ją wszędzie tam gdzie jeszcze nie było to możliwe. Na to oczywiście będziemy musieli jeszcze chwilę poczekać. Związane jest to z wykonaniem dokumentacji projektowej, którą chcemy zrealizować w 2022 roku a w kolejnym fizycznie ją budować. Poprawi to naszą, i tak już dość dobrze rozbudowaną, sieć infrastruktury wodociągowej.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments