Komentarze

Przysiółek Kąty w gminie znowu bez wody.

Przysiółek Kąty w gminie znowu bez wody.Gospodarstwa na Kątach mimo posiadania po trzy studnie znowu borykają się z brakiem wody.Ratują się czerpiąc wodę z pobliskiego potoku mimo, że hydranty wodociągu są niemal w zasięgu /od wschodu 700m wodociąg gminy Pilzno, od północy 900m a od zachodu 800m. Obiecywano projektowanie i podłączenie osiedla do sieci wodociągowej,ale teraz nawet ptaszki z pobliskiego lasu o tym nie śpiewają.Są to jak zaplanowano w większości tereny letniskowe i brak wody uniemożliwia rozwój rekreacji. Mimo to mieszkańcy nie tracą nadziei, że nie zostaną zapomniani.

 

odp.Sprawa poszerzenia granic Tarnowa

Bardzo dziękuję za wiadomość. Sprawę poszerzenia granic Tarnowa postaram się omówić w jednym z tematów na blogu i tam wyjaśnię moje stanowisko. Przepraszam za opóźnienie, ale byłem na urlopie. Pozdrawiam, MK

 

Odp. do dofinansowanie do przejazdów

Dziękuję za wiadomość. Od strony prawnej sytuacja wygląda następująco:
Zgodnie z art. 17 Ustawy o Systemie Oświaty z dnia 7.09.1991r. - zmiana  będzie od 1.09.2013r.  w przypadku wymienionym w pytaniu  gmina nie będzie mogła zwracać  kosztów dojazdu tym dzieciom. Inny urząd gminy czy miasta też nie będzie mógł zwracać kosztów dojazdu. art. 17 ustawy  mówi: jeżeli droga dziecka z domu do szkoły, w której  obwodzie dziecko mieszka przekracza odległości wymienione ust.2 ( tu są  wymienione odległości ) obowiązkiem gminy jest zapewnienie bezpłatnego  transportu i opieki w czasie przewozu albo zwrot kosztów przejazdu środkami komunikacji publicznej. Reasumując jeżeli dzieci nie mieszkają w obwodzie szkoły to nie ma możliwości dofinansowania - niestety. Taką interpretację przepisów otrzymałem od radcy prawnego.
Mam nadzieję jednak, że dzieci pozostaną w szkole na Pogórskiej Woli. Warto chodzić do szkół na terenie naszej gminy:)


Pozdrawiam, MK

 

dofinansowanie do przejazdów

Witam

Mam pytanie. Właśnie przeprowadziliśmy się z rodzina do Tarnowa z Pogórskiej Woli. Moje dzieci uczęszczały do szkoły w Pogórskiej Woli i nadal bym chciała by tam uczęszczały. Czy mogę liczyć na jakieś dofinansowanie do przejazdów z Tarnowa do Pogórskiej Woli z Urzędu Gminy w Skrzyszowie lub jeśli nie to czy jest w ogóle taka możliwość z innego urzędu czy tez muszę sama pokryć koszty przejazdów. Pozdrawiam i dziękuję.
 

w sprawie poszerzenia granic Tarnowa

Witam Panie Wójcie.

Chciałbym się dowiedzieć, dlaczego tak twardo obstaje Pan przy swoim, w sprawie poszerzenia granic Tarnowa (między innymi o część Gminy Skrzyszów) ?
Czy uważa Pan, że obecna silna pozycja Skrzyszowa jako Gminy, byłaby taka sama bez tak bliskiej obecności Tarnowa?
Na świecie istnieje wiele metropolii, aglomeracji, których 'miasto-serce' jest nie wielkich rozmiarów. Jednakże nie w Polsce. Wydaje mi się, że naturalną rzeczą jest, że miasto powinno się rozwijać i powiększać.. Blokowanie poszerzenia granic nic nie da, gdyż Tarnów najprawdopodobniej, tymi zabiegami straci bardzo wiele i zacznie podupadać w jeszcze szybszym tempie niż ma to miejsce teraz. A na tym stracą wszyscy, a przede wszystkim ościenne miejscowości i gminy. Tak jak Pan mówił w radiu RDN o sztucznym poszerzaniu granic, tak i ze strony Gminy Skrzyszów czy Gminy Tarnów, można mówić o blokowaniu rozwoju miejscowości którą się rządzi. Nie na rok, nie na dwa.. Tylko na 20,30,...
Z wielką chęcią poznałbym Pańskie stanowisko na ten temat. Polecam również w wolnym czasie poczytać na tarnowskim forum AGORA, wątek o poszerzeniu granic.


Serdecznie Pozdrawiam, JB
 
Więcej artykułów…