Z nowoczesnością na Ty

Nowoczesność i innowacyjność były zawsze motorem postępu w historii ludzkości, jednak trudno oprzeć się wrażeniu, że żyjemy w czasach, gdy jego tempo, jest największe. Wyścig firm na globalnym rynku, tworzących nowoczesne rozwiązania niemalże w każdej dziedzinie naszego życia, chęć bycia pierwszym, zdobycia jak największej rzeszy klientów, sprawia że to, co dziś jest szczytem nowoczesności, jutro trafia do lamusa. Nowinki techniczne, przeobrażające otaczający świat stały się codziennością. Wirtualna rzeczywistość stopniowo i bezceremonialnie przenika i zmienia nasze życie. Jego coraz większa część nie toczy się już na ulicach, czy podwórkach ale właśnie w wirtualnym świecie, w którym jednymi z najważniejszych miar sukcesu, czy popularności stają się klikalność, polubienia, sondaże, zasięg.

Niestety, czasem w tym wyścigu mądre przegrywa z tym co popularniejsze, choć nie zawsze rozsądne. Dlatego powinniśmy umiejętnie korzystać z narzędzi jakie niesie postęp. Można mnożyć przykłady, kiedy rozwój techniki multimediów ułatwia nam życie. Budujące jest to , że nasza mała ojczyzna nie wlecze się w ogonie postępu technicznego, a systematycznie wdrażane nowoczesne rozwiązania czynią ją jeszcze bardziej przyjazną mieszkańcom. Od kilkunastu miesięcy, na przykład, w szkołach funkcjonują e-dzienniki, będące nieocenionym instrumentem ułatwiającym pracę nauczycieli, ale przede wszystkim dużym ukłonem w stronę rodziców. Takich rozwiązań mamy więcej i, co mnie bardzo cieszy, spotykają się one z ciepłym przyjęciem naszych obywateli.

Kilka tygodni temu ja również postanowiłem ułatwić sobie pracę planistyczną i organizacyjną wykorzystując odpowiednie narzędzia Group-Office, Organizer i kalendarz pokazują status i poziom załatwienia danej sprawy, pozwalają się umówić na spotkanie w terenie „od ręki”. Takie rozwiązania ułatwiają komunikację, jednocześnie jeszcze bardziej dyscyplinują mnie oraz moich współpracowników. Przykładów innowacji jest u nas więcej. Jednym z nich jest funkcjonujący od przeszło dwóch lat System Informacji Przestrzennej, dostępny na naszej stronie internetowej. Można znaleźć w nim informacje na temat firm działających na terenie gminy, zabytków oraz, i jest to nowość, daje możliwość umieszczania informacji o sprzedaży działek. Usługa ta powstała ze względu na lawinowo wręcz rosnące zainteresowanie transakcjami kupna bądź sprzedaży działek na terenie naszej gminy, umożliwiając bezpłatnie dodawanie ogłoszeń z podpiętym miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, infrastrukturą itd. Oprócz funkcji, pozwalającej na umieszczanie informacji SIP posiada bardzo zaawansowany system wyszukiwania danych. Wyniki wyświetlane są na tle mapy gminy i zawierają oprócz lokalizacji kluczowe informacje. System Informacji Przestrzennej, który uruchomiliśmy z myślą o zaspokajaniu potrzeb ludności ma również strategiczne znaczenie dla regionu. To rozwiązanie, znakomicie sprawdzające się u nas staje się przykładem dla innych. Niewykluczone bowiem, że na wprowadzenie swojego SIP zdecydują się wszystkie samorządy z powiatu tarnowskiego, obejmując w ten sposób tym nowoczesnym produktem jeszcze większy teren, ułatwiając życie jeszcze większej rzeszy mieszkańców.

 

 

» Wyślij komentarz
Email (nie będzie widoczny)
Nazwa
Tytuł
Komentarz
 Pozostało znaków
» Brak komentarzy
Nie ma tu jeszcze komentarzy.