Piszą o mnie...
 • Gmina Skrzyszów - Czas ważnych decyzji
 • Wójt Kiwior wśród najlepszych
 • Turniej szachowy
 • Wspólna praca
 • VI Koncert Charytatywny
 • "Jesteśmy edukacyjnym liderem"
 • "Jesteśmy edukacyjnym liderem cd.."
 • Byliśmy tu razem...
 • Z bloga "Nowy rok z nowym budżetem"
 • Samorządowcy u Komendanta
 • Absolutorium u wójta
 • Dożynki2015
 • Duże pieniądze z licytacji
 • Puchar wójta pozostał w Skrzyszowie
 • Halowa piłka nożna....
 • Ania Wyszkoni zaśpiewała....
 • Marcin Kiwior....
 • Obroni nas przed wodą
 • Suche poldery, wały i zbiorniki retencyjne
 • Maja pomysł na to, jak okiełznać Wątok
 • Zagrali"Pectus" i "Przystanek mrówkowiec"
 • Technika w nowej sali
 • Medale za długoletnie pożycia
 • Turniej Orlika
 • Święto patrona
 • Oddali hołd obrońcom ojczyzny
 • Absolutorium dla wójta gminy
 • Otwarcie zmodernizowanych dróg
 • Uroczyście otwarto dwie drogi
 • ........
 • Na dwóch kółkach
 • Zagrają, by przypomnieć Andrzeja Grubbę
 • Nowy sprzęt dla Policji
 • Piknik Muzyczny "Stacja Niebo"
 • Turniej halowej piłki nożnej
 • Uroczyste obchody 35-lecia Koła Pszczelarzy w Skrzyszowie
 • ....
 • Małopolskie Wektory współpracy
 • Wójt Skrzyszowa odznaczony
 • Turniej piłki ręcznej
 • IV Koncert Charytatywny w Skrzyszowie
 • Debata społeczna o bezpieczeństwie
 • Zbliżenia 2014
 • Gazeta Sołecka
 • Pomnik Patrona
 • Dzień Dziecka w Gminie Skrzyszów
 • Stypendia rozdane
 • "Luks" z pucharem
 • Fundusze z "kulturą"
 • Pierwsze dni nowej władzy
 • Będziemy korzystać z nadarzających się możliwości
 • Stawiamy na rozwój
 • "Trwają prace nad regulacją Wątoku.."
 • Powstał klub historyczny
 • Gmina Skrzyszów zajęła II miejsce w Małopolsce
 • Wezmą Wątok w karby od źródła po ujście
 • Kosztów napraw wcale nie wziąłem z kosmosu
 • Inwestycje, łatanie budżetu i potok Wątok
 • Zbiornik nie powstał by bez dużego zaangażowania wielu ludzi i instytucji
 • Samorząd blisko mieszkańców
 • Powodzie mniej groźne
 • Odznaczenia dla najlepszych
 • Edukacyjna Gmina
 • To rok rekordowych inwestycji
 • Starosta przekazał kontenery na wodę
 • Najlepsi wójtowie i burmistrzowie
 • W tym roku ruszy budowa zbiorników retencyjnych
 • Trójporozumienie
 • Całą gmina świętowała
 • Centra wsi pięknieją
 • Chcą wybrać swoja radę
 • Skrzyszów
 • Skrzyszów będzie miał uniwersytet
 • Stypendia dla najzdolniejszych
 • Suche poldery, wały i zbiorniki retencyjne
 • Unia wspiera kolejne projekty w Skrzyszowie
 • Rozwój i postęp.
 • Zbiornik Skrzyszów już za dwa lata.
 • Zbiornik stłumi strach przed powodziowa falą
 • „Łzy” na szczytny cel
 • To rok rekordowych inwestycji
Dodaj do ulubionych
Wizyty
.............................

Ogółem wizyt:
liczba: 526 319

Jest bezpieczniej

Wydaje się , że zupełnie niedawno witaliśmy Nowy Rok, szykowaliśmy się do VIII Koncertu Charytatywnego, przeżywaliśmy Wielkanoc, a tu już coraz bliżej majowy weekend. To dowód jak nieubłaganie i nieprzerwanie biegnie czas. Nie możemy go zatrzymać, ale możemy zrobić wiele, aby mijające chwile nie były czasem straconym.  Tak właśnie staramy się postępować w naszej gminie, planując i realizując poszczególne zadania, których zakres jest bardzo szeroki. Mieszczą się w nim również  działania, mające na celu poprawę bezpieczeństwa, w różnych jego aspektach.

Niedawno mogliśmy się zapoznać z przygotowaną przez Policję „Informacją o stanie bezpieczeństwa i porządku publicznego na terenie gminy Skrzyszów w roku 2017” . Wnioski płynące z lektury tego opracowania dają prawo do satysfakcji, naszym stróżom prawa oraz wszystkim mieszkańcom.

To, co warto podkreślić, to spadek ogólnej liczby przestępstw, w  porównaniu z rokiem 2016. Należy jednak ku przestrodze zaznaczyć, że największy ich odsetek to oszustwa internetowe. W świetle działań podnoszących bezpieczeństwo szczególne znaczenie ma zmniejszenie ilości zdarzeń drogowych, odnoszących się zarówno do wypadków drogowych, jak i kolizji. W porównywanych okresach mniej było także zabitych i rannych ofiar wypadków , czyli mniej ludzkich tragedii. Zmniejszyła się też liczba kierowców, zasiadających za kierownicą w stanie nietrzeźwym. Te dane potwierdzają słuszność naszych inwestycji w infrastrukturę drogową, w oświetlenie ulic, w ciągi piesze i rowerowe, a także działań propagujących właściwe i odpowiedzialne zachowania wszystkich uczestników ruchu drogowego wśród naszych mieszkańców, począwszy już od dzieci w przedszkolach.

W tym kontekście warto wspomnieć o kolejnych dużych inwestycjach poprawiających bezpieczeństwo drogowe. Już niedługo będzie można z Tarnowa do Zalasowej dotrzeć chodnikiem z kostki brukowej. Podobnie między Łękawicą a Łękawką, czy wzdłuż drogi krajowej nr 94. A to przecież nie koniec naszych działań w tym zakresie. Tylko w tegorocznym budżecie zaplanowaliśmy prawie 1,4 mln złotych na inwestycje chodnikowe, dzięki którym przybędzie ich ponad 1,5 kilometra !

>Konkluzja jest więc taka, że  możemy, z roku na rok, czuć się w naszych miejscowościach, pod wieloma względami, bezpieczniej. Pamiętajmy jednak o tym, że stan bezpieczeństwa zależy od każdego z nas. Od wychowania dzieci i młodzieży, od przestrzegania obowiązującego prawa, od braku przyzwolenia na aspołeczne zachowania, od stałej czujności i wzajemnej solidarności, zniechęcających potencjalnych sprawców przestępstw. Dbanie o bezpieczeństwo to konieczność nieustannego wysiłku całej naszej wspólnoty. Tylko wtedy będziemy mogli nie tylko utrzymać aktualny jego poziom, ale nawet próbować czynić naszą małą ojczyznę coraz bardziej bezpieczną i przyjazną dla mieszkańców

» Wyślij komentarz
Email (nie będzie widoczny)
Nazwa
Tytuł
Komentarz
 Pozostało znaków
» Brak komentarzy
Nie ma tu jeszcze komentarzy.