Wiosna piłkarska…lecz nie tylko

Nareszcie ruszyli. Mam na myśli rozgrywki piłki nożnej w niższych ligach. Tej wiosny aura nie oszczędzała nikogo, również naszych sportowców, a zimowe warunki na przełomie marca i kwietnia, uniemożliwiające odpowiednie przygotowanie boisk, stały się przyczyną znacznego opóźnienia w rozpoczęciu wiosennej rundy rewanżowej.

Oczywiście dla naszej lokalnej społeczności najbardziej emocjonująca jest rywalizacja w tarnowskiej A-klasie, ponieważ występują w niej trzy zespoły z terenu gminy Skrzyszów: LUKS Skrzyszów, KS Pogoria Pogórska Wola i LKS Ładna. Wyniki uzyskane przez nasze drużyny w rundzie jesiennej sprawiły, że kibice ze sporą dawką optymizmu spoglądać będą na wiosenne rozstrzygnięcia na boiskach A-klasy. Poza tym fakt współzawodnictwa aż trzech ekip z naszej gminy w jednej lidze niesie za sobą dodatkowy smaczek, czyli szczególnie prestiżowe, a co za tym idzie wyzwalające dodatkowe pokłady mobilizacji, pojedynki derbowe. Nie powinniśmy także zapominać, że inne nasze drużyny, LKS Szynwałd i KS Łękawica, uczestniczą w rozgrywkach B-Klasy. Jestem przekonany, że one również mogą liczyć na doping wiernych kibiców.

Optymizmem napawa też fakt, że na terenie naszej gminy nie brakuje drużyn młodzieżowych, które często z powodzeniem rywalizują w swoich klasach rozgrywkowych.

Chciałbym w tym miejscu namówić Państwa do spojrzenia na sport amatorski trochę z innej perspektywy. Niewątpliwie, solą piłki nożnej są strzelone bramki i zdobyte punkty. Ale, według mnie, równie ważne są i inne aspekty, jak aktywne spędzanie wolnego czasu, czy rozwój fizyczny, mające niebagatelny wpływ na stan zdrowia młodych ludzi teraz i w ich przyszłym życiu. Warto o tym pamiętać i nie skupiać się wyłącznie na wynikach sportowych.

W gminie Skrzyszów staramy się przygotowywać jak najciekawsze propozycje dla wszystkich zainteresowanych aktywnym wypoczynkiem. Do ich dyspozycji oddajemy hale sportowe przy gminnych szkołach, czy Orliki w Szynwałdzie, Skrzyszowie oraz Pogórskiej Woli. Warto zwrócić uwagę na szczególna ofertę jaką są zajęcia Animator- moje boisko ORLIK 2012. Na terenie gminy wyznaczone są również trasy rowerowe z których korzystać mogą amatorzy dwóch kółek.

Zawsze przy okazji takich inwestycji powtarzam, że mam nadzieję, iż nie zabraknie chętnych do uprawiania na nich sportu, i że obiekty te nie będą świeciły pustkami. Dlatego zachęcam wszystkich do korzystania z naszej bazy sportowo-rekreacyjnej, a nikogo chyba nie muszę przekonywać ,że aktywność fizyczna jest niezwykle ważnym elementem zdrowego trybu życia.

Chciałbym na zakończenie kilka ciepłych słów poświęcić ludziom, którzy z pasją poświęcają swój czas na pracę w klubach, czyli naszym działaczom sportowym. Mam z nimi stały kontakt i dzięki temu wiem ile wysiłku oraz energii kosztuje ich ta społeczna aktywność. Należą im się szczere słowa uznania za tę, bezinteresowną przecież, działalność na rzecz swoich środowisk.

Cieszmy się więc wiosną, w sportowej atmosferze kibicujmy naszym drużynom, a ostatecznie niech wygrają lepsi. Do zobaczenia na boiskach.

» Wyślij komentarz
Email (nie będzie widoczny)
Nazwa
Tytuł
Komentarz
 Pozostało znaków
» Brak komentarzy
Nie ma tu jeszcze komentarzy.