Były sobie ferie…

Nowy Rok się rozpędza. Za nami jego kolejne akcenty i wydarzenia. Zrywa kolejne kartki z kalendarza, planując, analizując czy też wypoczywając. Tak też zdarzyło się z feriami. Dla dzieci i młodzieży był  to czas na odpoczynek, beztroską zabawę a dla ich rodziców to również była  okazja, żeby z nimi spędzić trochę więcej czasu, w dowolnej formie. Była też okazja, żeby powspominać. A na pewno każdy z nas ma czym się dzielić. Jak pamiętam na ferie zawsze długo się czekało. To oprócz upragnionego odpoczynku od szkoły, był też czas, żeby w skromnej ofercie telewizyjnej zobaczyć nie tylko ciekawy program, ale też film (takie to były czasy…). Oprócz tego spędzało się długie godziny na śnieżnym szaleństwie. Tak, na śnieżnym szaleństwie, bowiem, nie wiem jak to było możliwe, ale zawsze gdy pojawiały się ferie, to śnieg był raczej pewnikiem.

A dziś, no cóż. Nie zawsze jest to nam gwarantowane. Czasy się zmieniły, a z nimi przyzwyczajenia i zainteresowania dzieci. Dziś śnieg nie zawsze jest atrakcją, no chyba, że jako dodatkowy gadżet w wirtualnym świecie. Dobrze byłoby żeby zamiast ekranu smartfona była bliskość drugiej, kochającej osoby. Tego na pewno nie zastąpi aplikacja czy najbardziej wysublimowany program. Namawiajmy najmłodszych do aktywności, rekreacji czy uprawiania sportu. To w obecnych czasach jest im niezwykle potrzebne, a może przy okazji  oczywiście wyjść na zdrowie. To wczasach pandemii, zdalnego nauczania czy powszechnej multimedializacji niezwykle ważne czy wręcz konieczne.

Ferie to oczywiście czas odpoczynku i ładowania akumulatorów, ale nie dla wszystkich. To również okazja, żeby w szkołach dokonać niezbędnych napraw, remontów lub zakończyć inwestycje. A pod tym względem, jak zawsze, sporo się u nas dzieje. Właśnie podpisaliśmy umowę na budowę nowej hali sportowej w Szynwałdzie. Obiekt będzie spełniał wszelkie standardy i na pewno będzie dobrze służyć. Z dużą radością mogę też napisać, że doczekaliśmy się innej inwestycji – oddania żłobka.  Dzięki temu nasza oferta edukacyjna staje się w pełni kompleksowa. To również znakomita informacja dla rodziców.  Często właśnie niemożność pogodzenia spraw zawodowych z rodzinnymi blokuje rozwój zawodowy. Cieszę się, że w pewnym zakresie możemy choć trochę w tym pomóc. Dla mnie to bez wątpienia jedna z najważniejszych inwestycji w trakcie mojej obecnej kadencji. Liczę, że wkrótce dołączą do nich kolejne J.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments